V největší inflační vlně za tři dekády by nám prý bylo lépe s eurem. Prudké zvyšování úrokových sazeb ČNB inflaci nejenom nezastavilo, ale naopak k ní přispělo, zní hlas respektovaného akademika, protože vyšší cena peněz omezila kapitálové investice a přivedla lidi do inflační paniky. ČNB utržená ze řetězu inflační problém nevyřeší, oslabuje firmy, které se houfně euroizují, zní ze Svazu průmyslu a dopravy. Úvahy o přijetí eura jsou zpět! Budeme s plným předáním měnové politiky do Frankfurtu spokojenější? A jak pro přijetí eura volíme nohama, tedy vlastně penězi?

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se