Německý logistický kolos Hellmann Worldwide Logistics (HWL) oznámil koupi tuzemské firmy OptimNet Solutions, která provozuje službu Noční Express. Německá společnost tak pokračuje v posilování v oblasti expresních zásilek doručovaných během nočních hodin. Už v minulém roce totiž koupila Innight Express, což je firma působící na maďarském a rumunském trhu.

O transakci informovala německá firma na svých internetových stránkách, její hodnotu ale neuvedla. „Logistické firmy se obchodují za násobek EBITDA (zisk před úroky, zdaněním a odpisy) ve výši devět až deset,“ říká partner poradenské společnosti Moore Czech Republic Petr Kymlička. V roce 2020 dosáhl noční doručovatel čistého zisku ve výši 7,3 milionu korun, zatímco o rok dříve to bylo 2,6 milionu. Ukazatel EBITDA se pak pohyboval okolo deseti milionů. Hodnota transakce tak mohla přesáhnout sto milionů korun.

„Expanze našich nočních expresních služeb ve východní Evropě představuje další krok v naší růstové strategii, kterou jsme zahájili na začátku minulého roku,“ komentoval transakci Jörg Herwig, který má v HWL na starosti silniční a železniční dopravu.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se