Německý logistický kolos Hellmann Worldwide Logistics (HWL) oznámil koupi tuzemské firmy OptimNet Solutions, která provozuje službu Noční Express. Německá společnost tak pokračuje v posilování v oblasti expresních zásilek doručovaných během nočních hodin. Už v minulém roce totiž koupila Innight Express, což je firma působící na maďarském a rumunském trhu.

O transakci informovala německá firma na svých internetových stránkách, její hodnotu ale neuvedla. „Logistické firmy se obchodují za násobek EBITDA (zisk před úroky, zdaněním a odpisy) ve výši devět až deset,“ říká partner poradenské společnosti Moore Czech Republic Petr Kymlička. V roce 2020 dosáhl noční doručovatel čistého zisku ve výši 7,3 milionu korun, zatímco o rok dříve to bylo 2,6 milionu. Ukazatel EBITDA se pak pohyboval okolo deseti milionů. Hodnota transakce tak mohla přesáhnout sto milionů korun.

„Expanze našich nočních expresních služeb ve východní Evropě představuje další krok v naší růstové strategii, kterou jsme zahájili na začátku minulého roku,“ komentoval transakci Jörg Herwig, který má v HWL na starosti silniční a železniční dopravu.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.