Pátá francouzská republika byla od roku 1958 zvyklá na prezidenty s oporou poslanecké většiny. Párkrát si vyzkoušela i soužití hlavy státu s poslaneckou většinou z odlišného politického tábora, ještě nikdy však neviděla to, co uvidí po nedělních volbách: čerstvě zvoleného prezidenta a Národní shromáždění bez jasné většiny. Francie po volbách stojí před otázkou: Kdo a jak bude vládnout zemi, kde voliči v dubnu vybrali prezidenta, aby mu v červnových volbách obrazně řečeno podtrhli prezidentské křeslo?

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se