Sektorová daň se do politiky vrací jak bumerang. Naposled chtěla ČSSD v roce 2019 zdanit aktiva bank, což tehdejší premiér Andrej Babiš vyřešil „geniální“ úlitbou, kdy banky namísto daní do rozpočtu slíbily odvést peníze do Národního rozvojového fondu, ze kterého se měly postavit silnice a dálnice a možná i pár jaderných elektráren. Realita je nakonec kapku chudší, fond máme, v něm ale nic.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




