Máme za sebou první polovinu roku 2022, která byla na akciových trzích jednou z nejhorších v historii. Důvodů takového propadu je více. Tím hlavním je ale změna v kurzu měnové politiky. Centrální banky v roce 2020 zkrátily ekonomickou recesi na pouhý týden uvolněním enormního množství peněz do oběhu, za což nyní platíme všichni inflací. Její rekordní růst musí brzdit znovu centrální banky vyššími sazbami, což začíná připravovat velmi hořký koktejl pro spotřebitele.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se