Dvacet tisíc coby kompenzace za drahý plyn či elektřinu by se ve čtvrtek mohlo přiblížit k domácnostem. Sněmovna chce ve zrychleném režimu schválit změnu energetického zákona s takzvaným úsporným tarifem. Ten vláda slibuje uzákonit do konce srpna, tedy ještě před zahájením topné sezony. Překážkou se může stát malá informovanost koaličních partnerů, ale také těch, kteří budou miliardy mezi domácnosti rozdělovat.

Vládní návrh by mohl najít podporu také u opozice, byť přesná podoba tarifu zatím není známa. Spočívat bude ve slevě z vyúčtování za plyn a elektřinu, kterou prodejcům uhradí stát. V návrhu zákona stojí, že tento příspěvek je zastropovaný sumou 20 tisíc korun. Přesnou výši však bude určovat kabinet vydaným vládním nařízením, zákon tedy konkrétní výši příspěvku ještě neurčuje. „Cílem je snížit cenu elektřiny a zemního plynu konečným zákazníkům při mimořádných tržních situacích,“ píše vláda v důvodové zprávě.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.