Jeden z nejčastějších argumentů proti Green Dealu nebo obecně snaze EU snižovat uhlíkovou stopu výrobních procesů za cenu nákladnějších investic zní: zlikvidujeme si vlastní průmysl, staneme se nekonkurenceschopní a sami budeme kvůli nižší ceně nakupovat ze zemí, které klima neřeší a na emise nehledí.
Velmi blízko je přitom spuštění systému, který poslední jmenovanou obavu napřímo vymaže a zároveň vytvoří takové prostředí, které chtě nechtě do systému uvažování v relacích evropských emisních povolenek vtáhne každého, kdo nechce lukrativní kontinentální trh ignorovat.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










