Devítieurová jízdenka po Německu vzbudila v českých konzervativních kruzích velké vášně. Zaprvé neodpovídá nákladům a zadruhé je špatná, protože vlaky jsou teď přeplněné a na všechny cestující se ani nemusí dostat. Zejména o víkendech a státních svátcích.
Přestože Čechům je tedy dávno jasné, že levná doprava je zlem, Španělé se rozhodli německý experiment posunout ještě o kapku dál. Regionální vlaky budou na Pyrenejském poloostrově od září do prosince úplně zdarma.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









