Devítieurová jízdenka po Německu vzbudila v českých konzervativních kruzích velké vášně. Zaprvé neodpovídá nákladům a zadruhé je špatná, protože vlaky jsou teď přeplněné a na všechny cestující se ani nemusí dostat. Zejména o víkendech a státních svátcích.

Přestože Čechům je tedy dávno jasné, že levná doprava je zlem, Španělé se rozhodli německý experiment posunout ještě o kapku dál. Regionální vlaky budou na Pyrenejském poloostrově od září do prosince úplně zdarma.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se