S novým hlavním investorem, výkonným ředitelem i strategií chce Košík.cz opět zabrat v boji o čelo trhu s rozvážkou potravin. Online supermarket, který se společně s Teskem pere o pozici dvojky za dominantním Rohlíkem, od loňska ovládají miliardáři Daniel Křetínský a Patrik Tkáč. Ti nedávno v tichosti na pozici šéfa dosadili Ivana Utěšila a dali mu jasný úkol – dostat byznys na vyšší úroveň.

„Máme velice ambiciózní plány – z pohledu změny propozice, geografické expanze nebo obecně organizačních změn,“ říká Utěšil. Pod jeho vedením se mají dokončit změny, na kterých firma pracovala v posledních letech.

„Rozprostřeme se po celém Česku a budeme testovat zcela nový způsob fungování, který nebude závislý na centrálním skladu, jako to je doposud,“ přibližuje třicetiletý absolvent Vysoké školy ekonomické, který patří mezi nejtalentovanější mladé manažery Křetínského byznysového impéria. V něm pracuje od roku 2017, kdy ještě při škole nastoupil do finančního oddělení skupiny EPH. Poté působil v investiční společnosti Vesa Equity Investment a byl i předsedou představenstva vydavatelství Euromedia.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se