Rozhodl se udělat radost svému tibetskému teriérovi jménem Ben. Aby se mohl pes dívat z balkonu, vyřízl v něm Martin Lang otvor. Už tři roky ale kvůli okénku o průměru zhruba 20 centimetrů, za jehož zhotovení dal více než čtyřicet tisíc korun, musí chodit po soudech.

Langa totiž zažaloval architekt domu Andrej Páleš. Ten tvrdí, že Lang zhanobil jeho dílo – architektonické vyznění fasády domu. Okénkem narušil prý původní tvůrčí umělecký záměr a snížil jeho uměleckou a estetickou hodnotu.

A soudy daly architektovi za pravdu. „Provedl svévolně výrazný zásah do skleněné výplně balkonu a tím neoprávněně zasáhl do integrity architektonického díla,“ konstatoval Krajský soud v Praze, což nedávno potvrdil i vrchní soud. Lang tak musí uvést balkon do původního stavu a zaslat architektovi omluvu. A také zaplatit 35 tisíc na nákladech soudního řízení.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.