Od příštího týdne začnou lidem chodit první pětitisícové příspěvky na dítě. Stát chce touto mimořádnou dávkou pomoci rodinám s dětmi zvládnout rostoucí ceny energií. Automaticky začnou chodit těm, které pobírají přídavky na dítě. Ostatní rodiny si o něj mohou od 15. srpna požádat.

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) očekává, že příspěvek obdrží 1,6 milionu dětí ve více než milionu domácností. „Je důležité, aby si to lidé nepletli s rodičovským příspěvkem, automatický nárok mají ti, kteří pobírají přídavky na dítě,“ upozorňuje Jurečka. Podmínky pro přiznání pěti tisíc korun na každé dítě v domácnosti jsou tři. Dítě musí mít trvalý pobyt v České republice, být narozené mezi 2. srpnem 2004 a 31. prosincem 2022 a jeho rodiče nesmí mít hrubý roční příjem vyšší než milion korun. Stát tedy přizná příspěvek i dětem, které se teprve narodí. „Příspěvek přijde ve stejném termínu, jako chodí přídavky,“ upřesnil Jurečka s tím, že jednorázová výplata by zahltila platební bránu úřadu.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.