Firmy nemají dost zaměstnanců. Přitom je v Česku velký rezervoár pracovní síly – jsou to ženy, jejichž zaměstnanost je tu v porovnání s řadou jiných zemí nízká. Česko je přesto opatrné k různým návrhům Evropské komise, které mají snížit rozdíl v platech mužů a žen. Podle nové šéfky Zastoupení Evropské komise v Česku Moniky Ladmanové je ale snížení nerovnosti cestou, jak do práce přilákat víc žen. „Byznys často bývá první – a politická reprezentace se toho pak chytne,“ říká Ladmanová v rozhovoru pro HN. Tvrdí taky, že snaha části českých poslanců stanovit v ústavě, že manželství je pouze svazkem muže a ženy, je „krokem zpátky“.

HN: Myslíte si, že dnešní jednota EU vůči Rusku vydrží? V době obří inflace může sílit to, co říká maďarský premiér Orbán, tedy že to není naše válka.

Jednota vydrží, protože si každý uvědomuje, že když jednáme společně, jsme silnější. Je zřejmé, že komfort plně zajištěného míru dnem ruské agrese skončil. Spolu to vybojujeme snáze, než když bude každý sám za sebe. EU je jednotná nejen proto, že je to hezká idea, ale i z toho důvodu, že se to všem vyplatí.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.