Před dvěma lety, 4. srpna 2020, otřásl Bejrútem masivní výbuch. Dusíkaté hnojivo, skladované v jednom z přístavních skladů, za dosud neobjasněných okolností explodovalo s razancí, kterou někteří přirovnávali k detonaci malé jaderné nálože. Jizvy a následky jsou v libanonské metropoli dodnes patrné – na budovách i na duších lidí. Mnozí z nich při výbuchu přišli nejen o své majetky, ale také o členy svých rodin a blízké.

Symbolem památky na výbuch a jeho oběti se stalo betonové obilné silo – mimochodem, zbudované v 70. letech pardubickou firmou Průmstav –, které ohromné síle exploze odolalo a částečně odstínilo i část města.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se