Před dvěma lety, 4. srpna 2020, otřásl Bejrútem masivní výbuch. Dusíkaté hnojivo, skladované v jednom z přístavních skladů, za dosud neobjasněných okolností explodovalo s razancí, kterou někteří přirovnávali k detonaci malé jaderné nálože. Jizvy a následky jsou v libanonské metropoli dodnes patrné – na budovách i na duších lidí. Mnozí z nich při výbuchu přišli nejen o své majetky, ale také o členy svých rodin a blízké.
Symbolem památky na výbuch a jeho oběti se stalo betonové obilné silo – mimochodem, zbudované v 70. letech pardubickou firmou Průmstav –, které ohromné síle exploze odolalo a částečně odstínilo i část města.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









