Francouzské supermarkety budou od podzimu výrazně šetřit drahými energiemi. Plánují tlumit světla v prodejnách, snížit vytápění nebo vypínat venkovní světelné reklamy po zavírací době. K podobným krokům se teď chystají i některé české obchodní řetězce.
Například Albert, který má v tuzemsku přes 300 obchodů, připravuje scénáře omezení spotřeby elektřiny i plynu. „Mezi hlavní opatření může patřit snižování teplot v prodejnách. Modelujeme scénáře snížení o jeden, dva a více stupňů a jejich dopad na zákazníky, nákupní prostředí a naše zaměstnance,“ přiznává Jiří Mareček, mluvčí prodejce, který patří nizozemské skupině Ahold.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









