Francouzské supermarkety budou od podzimu výrazně šetřit drahými energiemi. Plánují tlumit světla v prodejnách, snížit vytápění nebo vypínat venkovní světelné reklamy po zavírací době. K podobným krokům se teď chystají i některé české obchodní řetězce.

Například Albert, který má v tuzemsku přes 300 obchodů, připravuje scénáře omezení spotřeby elektřiny i plynu. „Mezi hlavní opatření může patřit snižování teplot v prodejnách. Modelujeme scénáře snížení o jeden, dva a více stupňů a jejich dopad na zákazníky, nákupní prostředí a naše zaměstnance,“ přiznává Jiří Mareček, mluvčí prodejce, který patří nizozemské skupině Ahold. 

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se