Ministři na středečním zasedání vlády schválili vznik Digitální a informační agentury. A to i přesto, že ministerstvo financí nesouhlasí s tím, kolik peněz bude vicepremiér pro digitalizaci Ivan Bartoš (Piráti) na její vznik požadovat ze státního rozpočtu. Podle dosavadních informací se rozpočet na vznik nového ústředního orgánu sestavuje pouze přibližně. Zatím se počítá s částkou 330 milionů korun. Sám Bartoš připouští, že rozpočet se bude vyvíjet, respektive zásadně navyšovat. A to vadí správci státních financí.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se