Je to poměrně běžný způsob, jak se státní správa léta vyrovnává s nižšími platy. Struktura úřadu se nastaví tak, že vznikne řada malých oddělení, které musí mít svého vedoucího. A za řídicí funkce se pobírají příplatky. Podle ministerstva zdravotnictví si tímto způsobem zvyšují platy také některé hygieny a tuto praxi chce změnit novelou zákona o ochraně veřejného zdraví. Zlepšit má rovněž čerpání dotací a zajistit nad krajskými hygienami větší kontrolu. Novelu nyní připravuje resort zdravotnictví, hotová by měla být do konce roku.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









