Je to poměrně běžný způsob, jak se státní správa léta vyrovnává s nižšími platy. Struktura úřadu se nastaví tak, že vznikne řada malých oddělení, které musí mít svého vedoucího. A za řídicí funkce se pobírají příplatky. Podle ministerstva zdravotnictví si tímto způsobem zvyšují platy také některé hygieny a tuto praxi chce  změnit novelou zákona o ochraně veřejného zdraví. Zlepšit má rovněž čerpání dotací a zajistit nad krajskými hygienami větší kontrolu. Novelu nyní připravuje resort zdravotnictví, hotová by měla být do konce roku. 

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se