Rozdíl před závodem byl sedmibodový. Michael Schumacher jej smazal. Je to vyrovnané! Anglický komentátor Murray Walker tak popsal okamžik, kdy legendární německý závodník formule 1 projížděl cílovou rovinkou během Velké ceny Itálie 1998. Vítězstvím na okruhu v Monze se tehdy bodově dotáhl na svého tehdy největšího rivala Fina Miku Häkkinena a mohl tak nadále snít o svém třetím titulu mistra světa.

Přetahovanou s „létajícím Finem“ Schumacher v sezoně 1998 nakonec prohrál. Na jejich líté souboje plné nebezpečných manévrů a předjíždění ale fanoušci motorsportu vzpomínají dodnes. Stejně jako na jejich ikonické monoposty. Právě Schumacherův model Ferrari F300, konkrétně s číslem šasi 187 (karoserie bez přítlačných křídel a závěsů kol), v sobotu vydražila za více než 6,2 milionu dolarů (necelých 152 milionů korun) prestižní aukční síň Sotheby‘s.

Větší obnos peněz dal kupující za vyřazený vůz formule 1 jen v loňském roce. Paradoxně šlo také o bývalý Schumacherův monopost – v tomto případě z roku 2001, tedy ze sezony, ve které získal jeden ze svých sedmi mistrovských titulů. Částka tehdy přesáhla 7,5 milionu dolarů, v přepočtu bezmála 184 milionů korun.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se