Agrofert krizi skutečně necítí a zdá se mi, že je krize i nadále mimo naši ekonomiku, řekl Andrej Babiš Hospodářským novinám na začátku října 2008. Bylo to necelé tři týdny po kolapsu významné americké banky Lehman Brothers, který odstartoval nejhlubší ekonomický propad, jaký světová ekonomika v poválečné éře zažila. A který tvrdě zasáhl i Česko a jeho průmysl. Připomínka téměř čtrnáct let staré Babišovy odpovědi nemá za cíl odhad muže, který byl „pouhým“ podnikatelem a jehož budoucí politická kariéra přišla tenkrát nepravděpodobná i (nebo především) jemu, shazovat. Nebyl přece zdaleka sám, kdo si myslel, že Česko nečeká nic dramatického.

Třeba tehdejší ministr průmyslu Martin Říman ještě dva týdny nato rezolutně tvrdil, že „mluvit o krizi je nesmysl“ a že přichází jen zpomalení růstu. Hodnota odpovědí byznysmenů a politiků zachycených na zažloutlých stránkách starých novin je v tom, jak názorně připomínají, že při odhadování příchodu krize přehled daný řízením podniku, byť sebevětšího, ani detailní znalost vývoje jeho zakázek nemusí stačit. Stejně tak v přelomových dobách často tápe i analytický aparát těch nejdůležitějších institucí.

S tímto vědomím se můžeme začíst do čerstvých odpovědí stovky českých byznysmenů komentujících aktuální hospodářský výhled.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.