Češi přicházejí na chuť elektromobilům pomalu. Ačkoliv domácí výrobci stále zvyšují objemy e-vozů sjíždějících z jejich linek, na českých silnicích je pořád slyšet hlavně vrnění benzinových a naftových motorů. Automobilky, prodejce, ale i politiky čeká do roku 2035, kdy má dojít k zákazu prodeje nových aut se spalovacími motory, důležitý úkol: odstranit všechny dosavadní bariéry elektromobility. Její nástup se totiž českému autolandu nevyhne.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









