Období hospodářské prosperity končí, Češi se bojí o práci a zdráhají se žádat od svých zaměstnavatelů zvýšení mzdy. A to i přesto, že míra inflace je nejvyšší za poslední tři dekády a lidé si za své peníze mohou koupit stále méně.
Že čeští zaměstnanci nejsou v požadavcích na vyšší mzdy příliš aktivní, ukazuje letošní mezinárodní průzkum poradenské společnosti PwC, do kterého se celosvětově zapojilo více než 52 tisíc lidí ze 44 zemí. V požadavcích na přidání jsou Češi dokonce nejhorší v Evropě. Nastavování mzdy nechávají spíš na zaměstnavateli nebo odborech.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









