Po páteční schůzce ministrů energetiky budou mít domácnosti, firmy a hlavně správci státních rozpočtů jasněji, jak moc na ně dopadnou vysoké ceny elektřiny. V Bruselu vše směřuje k dohodě, která vznikala během září za českého předsednictví EU. Nejspokojenější z ní vyjdou ministři financí, kteří získají možnost navýšit příjmy rozpočtu, jež vzápětí rozdají na kompenzacích. Český ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) už pro rozpočet na příští rok počítá s příjmy 100 miliard korun, které z páteční Rady pro energetiku vyplynou. Přitom je ale stále nemá jisté, což kritizuje opozice.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











