Pro vyspělé západní státy přišla špatná zpráva z Vídně, kde se třiadvacet klíčových producentů ropy v čele se Saúdskou Arábií a Ruskem ve středu dohodlo, že od prvního listopadu omezí těžbu o dva miliony barelů denně. To odpovídá přibližně dvěma procentům celosvětové poptávky. Ropná aliance označovaná jako OPEC+ tak učinila v rozporu s přáním a zájmy průmyslově vyspělých zemí sdružených ve skupině G7. V době, kdy se jejich hospodářství potýká s velmi vysokou inflací a navíc míří do recese, je pro ně zdražování ropy krajně nežádoucí.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se