Spojené státy před sjezdem čínských komunistů tvrdě zasáhly tamní polovodičový průmysl. Americké firmy podle nových sankcí administrativy prezidenta Joea Bidena nesmí do Číny dodávat klíčové součástky a technologie nutné pro výrobu čipů. Omezení se týká rovněž kvalifikovaných odborníků a řídících pracovníků z USA, kteří pro čínské firmy pracují. Ti si tak nyní budou muset vybrat, co je pro ně důležitější – zaměstnání, nebo americké občanství?

Americké firmy podle nařízení z počátku října musí ukončit dodávky technologií pro výrobu pokročilých logických a paměťových čipů, pokud nezískají povolení od úřadů. To představuje zásadní problém pro přední čínské výrobce, jako jsou SMIC, Hua Hong Semiconductor, Yangtze Memory Technologies (YMTC) nebo ChangXin Memory Technologies (CXMT).

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.