O postupném generačním předávání jednoho z největších tuzemských zemědělských podniků Agro Měřín se spekulovalo zhruba rok. Nyní skupina, do které patří třeba výrobce mléčných produktů Lacrum Velké Meziříčí či pěstitelé zeleniny a ovoce Beskyd Fryčovice a Pomona Těšetice, změnu ve vedení sama potvrdila. Šestašedesátiletý Gabriel Večeřa, 80. nejbohatší Čech podle časopisu Forbes, se postupně stahuje a řízení předává dceři Lucii.

Osmatřicetiletá vystudovaná právnička a absolventka Masarykovy univerzity doposud zastávala pozici vedoucí právního oddělení a místopředsedkyně představenstva. „Přebírat takovou firmu je v první řadě ohromná zodpovědnost. Máme 1300 zaměstnanců a hospodaříme na asi 23 tisících hektarech české půdy. Lidem chceme i nadále dávat perspektivní zaměstnání a pracovat na jejich schopnostech a dovednostech. A o půdu se chceme starat tak, aby na ní jednou mohl hospodařit můj syn,“ prohlásila Večeřová.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.