Během několika měsíců dojde na výraznou redukci berních úřadů. Ministerstvo financí a Generální finanční ředitelství ohlásily, že jich k 1. červenci zavřou 77. Resort říká, že tímto krokem vláda plní jeden z bodů svého programového prohlášení o zefektivnění státní správy. Konzultační služby pro občany dotčených obcí v úředních dnech chce finanční správa zajistit prostřednictvím telefonických kontaktních linek.

Osobní kontakt a pomoc třeba s podáváním daňových přiznání zejména k dani z nemovitých věcí a k dani z příjmů fyzických osob zajistí pracovníci finančních úřadů během svých častějších výjezdů do dotčených obcí. „Zrušena budou zejména pracoviště, jejichž služby jsou ze strany veřejnosti podle provedené analýzy nejméně využívány nebo v praxi zajišťují především služby podatelny,“ uvedla mluvčí ministerstva financí Michaela Lagronová.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.