Neschopnost Spojených států platit dluhy je pro finanční trhy něco nepředstavitelného. Proto jen náznak, že k takovému scénáři může dojít, vyvolává mezi investory napětí. A nyní začínají zažívat déjà vu roku 2011, kdy se jen o několik desítek hodin podařilo vyhnout finanční krizi. I to tehdy stačilo k propadu cen akcií o pětinu. Přinášíme proto odpovědi na otázky, co se děje, zda mohou USA skončit v bankrotu a co čekat od trhů.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se

Chcete dostávat investiční texty do e-mailové schránky?

Přihlaste se pravidelnému odebírání investičního newsletteru Peníze HN, kde naleznete naše původní analýzy, tipy na dobré čtení nebo glosy analytiků.

newsletter Peníze