V několikamiliardové insolvenci firmy Mammoth, spojené se skupinou Unicorn podnikatele Vladimíra Kováře, narůstá nervozita věřitelů – skupiny J&T a operátora T-Mobile. Ti nejprve prosadili vznik prozatímního věřitelského výboru a nyní také chtějí omezit možnosti jednatelů Mammothu nakládat s majetkem firmy. Tvrdí, že vedení zkrachovalého provozovatele e-shopu s nimi nespolupracuje, poskytuje jen málo informací a na jednání za sebe posílá právníky. Firma podle nich také skrývá majetek. 

Skupina J&T coby předseda věřitelského výboru navrhla, aby soud vydal předběžné opatření, kterým by omezil možnosti současných jednatelů Mammothu – bratrů Jana a Ondřeje Měřinských – nakládat s majetkovou podstatou. Požaduje, aby jim to bylo umožněno jen po předchozím souhlasu insolvenčního správce Pavla Fabiana. Ten s návrhem také souhlasí. Vyplývá to z dokumentu zveřejněného v insolvenčním rejstříku. Vyjádření jednatelů se HN nepodařilo získat a na zaslané e-maily nereagovali. 

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.