Příští týden začnou poslanci debatovat a následně rozhodovat o tom, zda vpustí stovky náklaďáků na české dálnice a silnice první třídy o víkendových špičkách. Kamiony aktuálně nemohou na hlavní tahy v neděli a o svátcích mezi 13. a 22. hodinou, o letních prázdninách navíc ještě v pátek od 17 do 21 hodin a sobotu od 7 do 13 hodin. To by se ale v době, kdy Česko zatím nemá dokončenou základní dálniční síť a doprava na tazích do velkých měst kolabuje, mohlo změnit. 

Poslanec Stanislav Blaha z ODS, který je i místopředsedou poslaneckého podvýboru pro dopravu, s podporou ministra dopravy Martina Kupky ze stejné partaje navrhuje, aby byli z nynějšího zákazu vyňati ti řidiči, kteří končí svou jízdu v Česku. S nenaloženým kamionem by se následně mohli i vrátit do místa bydliště nebo sídla zaměstnavatele. Logicky vyvstává otázka, jak se ústupek kamionové dopravě, pokud v červnu sněmovnou projde, bude kontrolovat. Už nyní se zákazy často obchází a policie prý více kontrol nestíhá.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.