Náměstek primátora a europoslanec Jiří Pospíšil dál povede pražskou organizaci TOP 09. Dnes na krajském sněmu post předsedy obhájil. Sdělil to krajský manažer Lukáš Svěchota. Pozice místopředsedů pražské organizace obhájili radní hlavního města Michal Hroza, zastupitel hlavního města Jakub Lepš a zastupitel hlavního města a místostarosta Prahy 10 Tomáš Pek.

Všichni členové užšího vedení byli zvoleni více než osmdesátiprocentní většinou z 99 delegátů krajského sněmu. „Vedení dnes dostalo silný mandát, což je především důkazem toho, že pražská TOP 09 je jednotná. Neřeší vnitřní problémy, neřeší sama sebe, ale soustřeďuje se na problémy Prahy a jejích obyvatel. A to je za mě ten nejdůležitější symbol dnešního sněmu,“ řekl Pospíšil, který v čele pražské organizace stojí čtyři roky. Připomněl, že v posledních komunálních volbách se pražské TOP 09 podařilo obhájit počet mandátů i míst v radě. „TOP 09 je solidním partnerem nejenom na celostátní úrovni, ale i na té pražské, v projektu Spolu. Zároveň máme ale i své priority a body v programu, ze kterých nebudeme ustupovat,“ prohlásil.

Obhajoby mandátu si váží i místopředsedové. „Své znovuzvolení s nejvyšším počtem hlasů vnímám jako jasný závazek,“ uvedl bývalý místostarosta Prahy 4 Hroza. Na funkci místostarosty rezignoval letos v dubnu kvůli tomu, že se stal členem rady hlavního města.

Kumulaci funkcí řešil i Pospíšil. Nakonec letos v dubnu rezignoval na místo předsedy správní rady Muzea Kampa, v europarlamentu ale zůstal. „Jsem přesvědčený, že je možné skloubit práci řadového europoslance a neuvolněného člena rady města,“ řekl v únoru novinářům po zvolení nové rady města. Dodal, že si ponechá plat europoslance, peníze, které bude brát za činnost pro město, dá na dobročinné účely.

Loni před volbami se také řešilo Pospíšilovo spojení s kauzou údajné korupce v dopravním podniku (DPP) Dozimetr. Seznam Zprávy zveřejnily loni na konci června rozhovor s obviněným podnikatelem Pavlem Dovhomiljou, který podle serveru řekl, že Pospíšil společně s obviněným bývalým primátorovým náměstkem Petrem Hlubučkem (dříve STAN) stáli u zrodu organizované skupiny. Pospíšil spojení s kauzou Dozimetr odmítl. „Po debatě se straníky, členy pražského vedení TOP 09 a koaličními partnery, kteří mi všichni vyjádřili plnou podporu, jsem se rozhodl zůstat na kandidátce pro letošní komunální volby. Domnívám se, že odstoupení by bylo vnímáno jako přiznání viny – a tu já absolutně odmítám,“ uvedl Pospíšil loni v červenci na Twitteru.