Zatímco lidé na pandemii a s ní spojená omezení rychle zapomínají, realitní trh dopady covidových let stále cítí. Znát je to hlavně u kanceláří. S tím, jak si zaměstnanci zvykli na práci z domova, jsou kancelářské budovy prázdnější než dříve. Firmy se zároveň snaží ušetřit a zmenšují pronajaté prostory. To bude mít vliv na hodnotu budov, která by podle aktuální studie poradenské společnosti McKinsey měla výrazně klesnout.

V McKinsey se zabývali vývojem na trzích v devíti světových metropolích typu New York, Londýn nebo Peking do roku 2030. Předpokládají přitom dva scénáře. V prvním poptávka po kancelářských prostorech klesne ve srovnání s rokem 2019 o 13 procent, ve druhém pak dokonce o 36 procent. Důvodem je právě přechod na takzvaný hybridní model práce, tedy stav, kdy zaměstnanci část týdne pracují z domova.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se
Přehled realitních fondů v Česku

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.