Ve středu oznámila hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí společnost Nvidia. Jsou důležité, protože se vymykají stávající situaci v technologickém sektoru. Výrobce čipů ze Santa Clary v Silicon Valley meziročně utržil dvojnásobek a zisk firmy vzrostl více než devětkrát, ze 656 milionů na 6,18 miliardy dolarů. Akcie firmy na to po začátku čtvrtečního obchodování reagovaly dalším růstem a vyšplhaly se až na rekordních více než 490 dolarů za kus. Od začátku roku vystřelily o 240 procent. Firma se během letošní jízdy zařadila na šesté místo mezi nejhodnotnějšími firmami světa – trhy ji oceňují na více než 1,2 bilionu dolarů.

Nvidia dokázala překvapit hned dvakrát. Hlavním tahounem úspěchu je umělá inteligence, která se stala novým zlatým dolem pro několik firem včetně Microsoftu. Nvidia rostla i v herním segmentu, který ještě před pár lety tvořil výraznou většinu byznysu Nvidie. V právě uzavřeném čtvrtletí ale čipy pro herní grafické karty tvořily jen pětinu obratu – 2,49 miliardy dolarů.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás moderní technologie? To byste si neměli nechat ujít newsletter Týden s technologiemi, díky kterému dostanete do téměř pravidelného pátečního e-mailu to nejzajímavější dění a produktové novinky za celý týden.