Největší česká továrna na kancelářské a výtvarné potřeby, českobudějovický Koh-i-noor Hardtmuth, musí zaplatit v součtu 16 milionů korun na pokutách a penále za korunové dluhopisy. Potvrdil to ve svých třech rozsudcích Nejvyšší správní soud. Poslední z nich padl letos v srpnu. Holding Vlastislava Břízy patří mezi 163 firem, které finanční úřad kvůli korunovým dluhopisům dodanil. Berní úředníci daně doměřili téměř každé druhé kontrolované firmě, do státní kasy by díky tomu mělo připlout navíc celkem 2,29 miliardy korun. Vyplývá to z dat, která si vyžádaly HN od finanční správy.

Korunové dluhopisy se staly mezi firmami hitem poté, co je začalo v roce 2011 nabízet ministerstvo financí v čele s Miroslavem Kalouskem občanům jako spořicí nástroj pro drobné investory. Jejich výhodou byla nulová daň z výnosu každého jednotlivého dluhopisu.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.