Bitva mezi konkurenčními výrobci bramborových chipsů neprobíhá jen na pultech obchodů, ale i v soudních síních. Nadnárodní společnost Intersnack, která je se svou značkou Bohemia Chips lídrem tuzemského trhu s loňskými tržbami 1,6 miliardy korun, totiž žaluje mnohonásobně menšího teplického výrobce s názvem Originální brambůrky, kterého vlastní podnikatel Jan Zykmund. Ostrý spor se týká názvu Kotlíkové brambůrky, který pro své produkty používají obě společnosti. 

Lídr trhu se sídlem v Německu měl ale název – byť v německém překladu – i grafické vyobrazení kotlíku už dříve registrované pro evropský trh, a u soudu se tak domáhá toho, aby teplická firma přestala název používat a také aby změnila své obaly. Ty jsou totiž velmi podobné těm od Intersnacku. Ten také požaduje, aby mu konkurent za nekalou soutěž zaplatil symbolické odškodné ve výši 50 tisíc korun.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.