Česká i polská společnost jsou unaveny z pomoci Ukrajině, ale to by nemělo znamenat, že se obě země nebudou snažit najít nové způsoby, jak bojující zemi pomoci – například při výrobě munice. „Překvapilo nás, jak Češi Ukrajině začali hned pomáhat a jak výborní jsou obchodníci s vojenským materiálem,“ zdůraznil Zbigniew Parafianowicz, reportér polského listu Dziennik Gazeta Prawna a autor čerstvé knihy o Polsku a Ukrajině, na jedné z debat o střední Evropě na mezinárodním kongresu hodnotové ekonomiky Open Eyes Economy Summit (OEES) v Krakově.

Právě sérii debat o střední Evropě tu organizoval polský list Dziennik Gazeta Prawna a partnery byly i Hospodářské noviny a slovenský deník Sme.

OEES, který se konal už poosmé, je poněkud netypická akce v tom, že se na diskusích silně prolíná podnikání, ekonomika a společenské hodnoty. To v případě debat o střední Evropě vyniklo zejména v panelu o pomoci Ukrajině, kde vedle polského pohledu zastoupeného Zbigniewem Parafianowiczem český náhled představil Jan Šír, politolog z Institutu mezinárodních studií Univerzity Karlovy a expert na postsovětský prostor.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se