Rok 2023 je téměř za námi a nejočekávanější recese všech dob nikde! Mnoho investorů ale recesi očekává v příštím roce. Přece jen je „mělká recese“ základním scénářem pro ekonomické a investiční prognózy téměř všech bankovních a investičních institucí.

S obdivem pozoruji názory makroinvestorů, například zakladatele hedgeového fondu Bridgewater Associates Raye Dalia, a srovnávám je s postoji hodnotových investorů, jakým je například Howard Marks, zakladatel Oaktree Capital. Daliovy poslední články, jako jsou „Úvahy o tom, proč nyní jsou peníze dobré (a ne odpad)“, „Další krok k mezinárodní válce“ nebo „Co se děje s ekonomikou? Velký přesun bohatství“, se věnují úrokovým sazbám, politickému a geopolitickému riziku, respektive tomu, co jako běžní lidé nemůžeme ovlivnit. Marks však upozorňuje, že investoři by neměli příliš sázet na makroekonomické prognózy a měli by hledat levné a kvalitní investice.

Zbývá vám ještě 50 % článku

Co se dočtete dál

  • Měl by se investor věnovat geopolitickým událostem, jako jsou třeba volby prezidenta USA?
  • Jakou roli hraje při investování psychologie?
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete dostávat investiční texty do e-mailové schránky?

Přihlaste se pravidelnému odebírání investičního newsletteru Peníze HN, kde naleznete naše původní analýzy, tipy na dobré čtení nebo glosy analytiků.

newsletter Peníze