Mám stále silnější pocit, že se tato země topí čím dál tím hlouběji v něčem, čemu nemohu říci jinak než byrokratický masochismus. Věci, které by měly a mohly být jednoduché nebo aspoň jednodušší, si navzájem komplikujeme do té míry, až z toho zůstává rozum stát. Z čeho ovšem stojí rozum ještě víc, je to, jak je vůbec možné, že z tohoto tématu žádný politik neudělal téma. Jak je možné, že se tady pořád dělají nějaké kosmetické reformy, o kterých i vláda říká, že jsou udržovací, ale nenajde se nikdo, kdo by pořádně uklidil v zákonech a různých nařízeních, které jsou tak složité a tak často jdou proti sobě, že vám mnohdy neporadí ani úředník. Jak je možné, že tento byrokratický chlív nikdo neuklízí?

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Pokračují ministři v debyrokratizaci, jak kdysi slibovali?
  • Podařil se boj s korupcí?
  • Proč vypadá hlavní město jako tržiště?
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se