Bývalý starosta Prahy 2 Jiří Paluska dostane 1,85 milionu ušlé odměny za výkon svého mandátu poté, co se kvůli obvinění vzdal funkce. A k tomu dalších jeden a čtvrt milionu na úrocích. Rozhodl o tom ve čtvrtek pravomocně Městský soud v Praze po takřka desetileté anabázi, kdy soudy Paluskovu žalobu nejdříve opakovaně zamítaly a argumentovaly, že se postu vzdal dobrovolně.

Počátkem roku 2012 totiž policie Palusku obvinila, že nechal z obecních peněz rekonstruovat byt, který později získal jeho syn. A starosta, který byl v komunální politice přes dvacet let, vzápětí složil mandát. „Bylo mi sděleno obvinění, tak si myslím, že takový člověk nemůže fungovat v čele městské části,“ vysvětlil v březnu 2012 svoji rezignaci s tím, že je připravený prokázat svoji nevinu. To se mu také podařilo. Soudy zhruba po třech letech rozhodly, že se žádný trestný čin nestal.

Zbývá vám ještě 70 % článku

Co se dočtete dál

  • Strhne Paluskův příklad další politiky k následování?
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.