Před devíti lety založily tři ženy – Lucie Audi, Pavlína Louženská a Aneta Martinek – facebookovou skupinu #HolkyzMarketingu. Začaly pomáhat ženám prorazit v marketingovém prostředí, sdružovat se a vzájemně propojovat. Během let proměnily nevýdělečnou skupinu na úspěšné podnikání.

Nabízí školení, mentoring nebo několikaměsíční akademie zaměřené třeba na sociální sítě nebo digitální marketing. Minulý rok měla firma obrat 20 milionů. A v letošním únoru přišly zakladatelky s novým projektem #HolkyzByznysu, v jehož rámci chtějí vytvořit největší vzdělávací platformu pro české podnikatelky.

„Ženy se nechají velmi často právě odradit tím, že si myslí, že nemají dostatečné znalosti, nejsou dost dobré, a mají obavu z neúspěchu. My jim podáváme pomocnou ruku,“ říká v rozhovoru jedna ze zakladatelek Lucie Audi. #HolkyzByznysu se podílí na obsahu konference HN s názvem TOP ženy Česka.

Proč jste přišly s projektem #HolkyzByznysu? Je vůbec potřeba?

#HolkyzMarketingu jsme měly i akademii pro budoucí zakladatelky. Byla pro ženy se snem začít podnikat nebo něco realizovat. Prošlo nám rukama přes 200 budoucích zakladatelek a uskutečnily jsme více než 70 projektů. Díky tomu jsme ale zažily v praxi i statistiku, že pouze šest procent žen v Česku si myslí, že jejich podnikatelský nápad má šanci na úspěch. Často jsme narážely na to, že mají výborné a užitečné nápady, ale chybí jim odvaha k realizaci, pomocná ruka, finance nebo znalosti. Po marketingu je byznys naše druhé největší téma, a proto jsme minulý rok začaly uvažovat nad tím, že postavíme druhou vzdělávací platformu, a podnikání byla jasná volba.

Zbývá vám ještě 70 % článku

Co se dočtete dál

  • Co je cílem projektu #HolkyzByznysu.
  • Co vidí ženy v podnikání jinak než muži.
  • Na jaké překážky nejčastěji ženy v byznysu naráží.
  • Jak zlepšit pracovní prostředí pro ženy.
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.