Těžko se pouštět do širší polemiky o aktivitách různých zájmových skupin a jejich vlivu na podobu hospodaření a chod státu. Jakožto prezidenta Svazu vinařů České republiky mě ale zarazila jedna věc, a sice tvrzení, že stát přišel zachováním nulové spotřební daně na tiché víno o pět miliard korun.
Dovolím si upozornit, že tento údaj je zcela nepravdivý a ani původní optimistické a zcela nereálné odhady ministerstva financí o takto vysoké částce nikdy nemluvily.
Co se dočtete dál
- Jaký byl odhad ministerstva financí u zdanění vína?
- Jaké by byly náklady na výběr daně?
- A jaké by byly dopady na vinaře?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









