Neplaťte za služby, které nepotřebujete, a inspirujte se u zkušenějších. Takové rady dává ministerstvo průmyslu a obchodu v novém desateru, které připravilo ke komunitní energetice. Díky ní je možné si posílat elektřinu například mezi sousedy, obecními budovami či z chalupy do bytu.
Komunitní energetika funguje od začátku srpna, kdy došlo ke spuštění Elektroenergetického datového centra (EDC). Už teď toto centrum eviduje na osm tisíc žádostí o registraci. Do sdílení se vedle vlastníků bytových domů pouští také řada firem a domácností.
Podle žadatelů s registracemi pár problémů je, ale žádné zásadní. „Je to celkem jednoduché. Zkušenému člověku to zabere půl hodiny,“ hodnotí Vladimír Matajs, spolumajitel firmy Helioware, specialisty na instalaci fotovoltaických elektráren na bytové domy. Komunit už udělal desítky.
Co se dočtete dál
- Jak na komunitní energetiku.
- Na co si dát pozor.
- Desatero sepsané ministerstvem.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









