Při sledování kroků vlády Petra Fialy člověka napadne, jestli je Praha stále ještě metropolí státu, který se jmenuje Česká republika. Protože pokud sledujeme toky peněz, zájmy členů vlády a to, co upřednostňuje v rozpočtu, může se zdát, že jsme zpátky ve Velkomoravské říši a kabinet zasedá na Velehradu.
Po dotaci pro závody MotoGP, která putovala do Brna, se nyní ministr zemědělství rozhodl půlmiliardou podpořit zemědělce, kterým mráz zničil úrodu. Peníze dostanou i ti, kteří se vykašlali na pojištění – jen dostanou polovinu. Abychom byli korektní, ne všechno ovoce lze proti jarním mrazům pojistit, hrušky a jablka ale pojišťovny „pod ochranu“ berou.
Co se dočtete dál
- Kolik dostanou ovocnáři jako kompenzaci?
- Měli by dostat i ti, kteří se nepojistili?
- Proč by měl stát podporovat pěstitele ovoce?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








