Zabránit daňovým únikům a zvýšit jistotu zaměstnanců měly změny u tzv. dohod o provedení práce. Byl to skvělý nápad, který zase tak skvěle nedopadl. Naštěstí neměl „vedlejší účinky“ v podobě mrtvých a zmrzačených. „Jen“ znemožnil některým lidem vydělávat a firmám výrazně ztížil plánování.
Původně vláda chtěla, aby se už od léta všechny dohody u každého pracovníka sčítaly a ve chvíli, kdy by si člověk vydělal víc než 17,5 tisíce korun, musel on i jeho zaměstnavatelé státu odvést sociální a zdravotní pojištění. To se ukázalo jako nerealizovatelné.
Co se dočtete dál
- Jak se změnila pravidla pro dohodáře?
- Co chystá vláda v dalším období?
- Jaký to bude mít dopad na rozpočet?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









