Jestli něco čeští politici opravdu nedrží, tak je to prst na tepu digitální doby. Bitcoinová aféra ukázala řadu nepěkných věcí, ale tahle mezi nimi opravdu vyniká.
Když ministr spravedlnosti Pavel Blažek a jeho okolí zjevně nechápou, jak fungují kryptoměnové peněženky, když premiér Petr Fiala na tiskové konferenci opakovaně přiznává, že světu kryptoměn a IT nerozumí, a užívá výrazy jako „tyhlety peněženky“ nebo „nějaké ty darknety“, když předseda poslaneckého klubu vládní ODS Marek Benda říká: „Já jsem starý muž, který stále ještě píše tužkou na papír a telefon používá víc k telefonování než k prohlížení internetu,“ a skoro se až chlubí tím, jak je mu digitální svět vzdálený, pak to těžko může znamenat něco jiného, než že je česká politika technologicky negramotná. Čest výjimkám. Mnoho jich není.
Co se dočtete dál
- Proč se politici neorientují v digitální realitě.
- Jaké jsou možné důsledky jejich technologické negramotnosti.
- Jak se Česko umístilo v mezinárodním srovnání digitálních dovedností.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








