Výsledek inflace za loňský rok lze považovat za velmi uspokojivý. Už druhým rokem inflace začínala pouze dvojkou, a tak lze jasně říct, že inflační tsunami je zdárně za námi. Co po ní zůstalo kromě vyšší hladiny téměř všech spotřebitelských cen? Především relativně vysoké úrokové sazby. ČNB už od května své sazby nesnížila a dál z obav z inflace ve službách udržuje měnovou politiku v módu restrikce. V letošním roce nicméně může, a to už poměrně brzy, tento svůj názor změnit. Při pohledu do podrobnějších dat je totiž vidět, že tam, kde česká inflace primárně vzniká, je ruka centrální banky v našich podmínkách až příliš krátká.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








