České dráhy už několik měsíců oddalují dvě stěžejní rozhodnutí ohledně svého vozového parku. Od začátku roku 2025 uvažují o rekonstrukcích dvou typů lokomotiv z konce 70. let nebo o nákupu nových strojů s podobným určením.
Na stole je teď ještě třetí možnost: že se nebude kupovat ani rekonstruovat nic, přiznal náměstek generálního ředitele Českých drah Jiří Ješeta. Čeká se totiž na to, jak přesně vypíše ministerstvo dopravy po personálních změnách rychlíkové tendry.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









