Velcí dodavatelé až na výjimky drží ceny pro nové zákazníky mírně pod vládou stanovenými stropy. Ty v branži mnozí stále častěji nazývají podlahou. Tržní ceny energií letos nebyly nad limitem ani jediný den. V průměru se na denním trhu obchodovalo s elektřinou zhruba za 2800 korun za megawatthodinu oproti stropu ve výši 5000 korun (obě sumy bez DPH). U plynu pak za 1250 korun proti 2500 korunám, které stanovila vládní hranice.

A přesto se převážně u menších dodavatelů objevují některé zajímavé nabídky, které mohou strnulý trh opět rozhýbat a odběratelům výrazně snížit účty za energie. „Největší chyba je nedělat nic a čekat, s čím přijde stávající dodavatel,“ říká nezávislý energetický analytik Jan Béreš, který donedávna působil v portálu Ušetřeno.cz. Podle něj je právě nyní vhodná doba dodavatele změnit. Ne vždy však stačí porovnat oficiální ceníky zveřejněné na webových stránkách.

Článek již není odemčený!

Váš známý vám umožnil přečíst si článek zdarma, ale uplynula doba, po kterou je článek odemčený.

Pro neomezený přístup ke všem článkům na našem webu si můžete zakoupit předplatné za 40 Kč.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.