Brněnská stavební firma OHL ŽS si v lednu u antimonopolního úřadu stěžovala na třímiliardový tendr na stavební rekonstrukci Národního muzea v Praze. Za měsíc stížnost stáhla. V lednu 2015 by si to patrně již dobře rozmyslela, protože by se takové jednání brněnským stavařům pěkně prodražilo.
Dostali by totiž nazpátek jen osmdesát procent povinné kauce. Jak je to možné? Od Nového roku se režim kaucí u antimonopolního úřadu zpřísňuje. "Je to kvůli omezení obstrukčních návrhů, jejichž cílem je zdržet nebo znemožnit zadání zakázky," vysvětluje Petr Rafaj, předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











