Doba velkých energetik je pryč. Nyní nastává období postupné decentralizace výroby elektřiny, soustředění se na malé zdroje a snahy udržet si zákazníky. "Kdybyste se mne zeptal před čtyřmi lety, jestli chci pro E.ON koupit velkou elektrárnu, řekl bych vám s největší pravděpodobností ano," říká v rozhovoru pro HN šéf českého E.ON Michael Fehn.
Dnes je podle něj ale situace jiná a velké elektrárny skoro nikdo nechce. "Abych uvedl příklad - před pěti lety bychom postavili nebo si koupili velkou 500megawattovou elektrárnu. Dnes bychom postavili tisíc menších zdrojů o stejném výkonu," dodává Fehn.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








