Doba velkých energetik je pryč. Nyní nastává období postupné decentralizace výroby elektřiny, soustředění se na malé zdroje a snahy udržet si zákazníky. "Kdybyste se mne zeptal před čtyřmi lety, jestli chci pro E.ON koupit velkou elektrárnu, řekl bych vám s největší pravděpodobností ano," říká v rozhovoru pro HN šéf českého E.ON Michael Fehn.

Dnes je podle něj ale situace jiná a velké elektrárny skoro nikdo nechce. "Abych uvedl příklad - před pěti lety bychom postavili nebo si koupili velkou 500megawattovou elektrárnu. Dnes bychom postavili tisíc menších zdrojů o stejném výkonu," dodává Fehn.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se