Energetickým firmám se v Evropě nedaří. E.ON, RWE a nakonec i ČEZ odepisují na burzách desítky procent své hodnoty a ceny elektřiny padají na dlouholetá minima. Navíc to nevypadá, že by mělo být lépe. "Nám se ale ve srovnání s ostatními daří dobře," říká finanční ředitel ČEZ Martin Novák. Firma vykazuje více než dvacetimiliardový zisk a na jaře dokončí velkou obnovu uhelných elektráren za 100 miliard korun. Kazí jí to problémy s odstavenými jadernými bloky v Dukovanech, které firmu přijdou na tři až čtyři miliardy.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











