Energetickým firmám se v Evropě nedaří. E.ON, RWE a nakonec i ČEZ odepisují na burzách desítky procent své hodnoty a ceny elektřiny padají na dlouholetá minima. Navíc to nevypadá, že by mělo být lépe. "Nám se ale ve srovnání s ostatními daří dobře," říká finanční ředitel ČEZ Martin Novák. Firma vykazuje více než dvacetimiliardový zisk a na jaře dokončí velkou obnovu uhelných elektráren za 100 miliard korun. Kazí jí to problémy s odstavenými jadernými bloky v Dukovanech, které firmu přijdou na tři až čtyři miliardy.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se