Za odeslání dopisu nebo balíku se nyní dá zaplatit jakoukoliv kartou jen na jedné poště z pěti. Obvykle je tahle možnost navíc dostupná jen ve větších městech. V dohledné době by se ale mohlo kartami platit i na řadě dalších poboček České pošty. Státní podnik brzy začne v tendru hledat firmu, která pro něj bude v příštích letech platební terminály provozovat.

"Připravujeme zadávací dokumentaci pro výběrové řízení, které vyhlásíme v nejbližších měsících," potvrdil mluvčí České pošty Matyáš Vitík. Na provoz terminálů má teď pošta smlouvu s ČSOB, kontrakt ale vyprší už na konci příštího roku.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se