Za odeslání dopisu nebo balíku se nyní dá zaplatit jakoukoliv kartou jen na jedné poště z pěti. Obvykle je tahle možnost navíc dostupná jen ve větších městech. V dohledné době by se ale mohlo kartami platit i na řadě dalších poboček České pošty. Státní podnik brzy začne v tendru hledat firmu, která pro něj bude v příštích letech platební terminály provozovat.
"Připravujeme zadávací dokumentaci pro výběrové řízení, které vyhlásíme v nejbližších měsících," potvrdil mluvčí České pošty Matyáš Vitík. Na provoz terminálů má teď pošta smlouvu s ČSOB, kontrakt ale vyprší už na konci příštího roku.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







